blog.eReport.sk

Vyhrážanie sa občanom prostredníctvom polície nie je cestou k ich rešpektu

Polícia na kamerových záznamoch vyhľadáva ľudí z protestov a chce ich rad za radom trestať. Policajti si myslia, že kvôli rúškam a odstupom. Ja hovorím, že je to Matovičova snaha, lebo sa nevie vysporiadať s kritikou svojej neschopnej vlády. Pripomínam polícii, že to, čo ľudia robili 17.11. a 12.12. je ich ľudské právo, naše ľudské právo.
Je vidieť, že sa vládni predstavitelia nevedia stotožniť s nedostatkom rešpektu od občanov. Chcú si ho získať silou, ako vždy. Vyhrážajú sa pokutami, trestami a mnohými inými následkami a to len preto, lebo občania vyjadrili svoj názor. Svoj strach z názoru občanov zakrývajú za nejaké verejné ohrozenie nenosením rúška a zhromažďovaním sa. Neviem sa stotožniť s tým, že sa vláda nesnaží k noseniu rúška motivovať, alebo sa nesnaží vytvárať efektívnu informačnú kampaň, no namiesto toho sa vyhráža.
Toto nie je efektívny typ vládnutia a možno to Matovičovi z krátkodobého hľadiska pomôže udržať sa pri moci, no z hľadiska dlhodobého si toto všetko ľudia zapamätajú a vrátia to aj s úrokmi. Mikulca ani nejdem komentovať. Poviem len toľko, že sme tu viedli dlhú diskusiu o odpolitizácii polície a prokuratúry a reálne k tomu v minulom volebnom období prišlo. Čo robí táto vláda, ktorej predstavitelia v minulom volebnom období žiadali skoncovať s politizáciou týchto orgánov? Politizuje a zneužíva tieto orgány pre svoje vlastné ciele.
Policajti sú vo svojej podstate obeťou moci, rovnako ako my všetci. Stavil by som sa, že tí menej sfanatizovaní by si naozaj dali najradšej dolu prilby a z chuti by na proteste odkázali Matovičovi to, čo si myslia o jeho práci. Koniec koncov, z policajného zboru mali odísť počas tohto volebného obdobia už stovky policajtov. Je to jasným znakom toho, že sa práca polície a jej smerovanie pod novou vládou mnohým policajtom nepáči.
Polícia je zjavne už presvedčená o svojich krokoch a pripravená trestať, lebo si to Mikulec, Naď a Matovič prajú. Ja by som teda chcel policajtom aspoň odkázať, aby boli pri udeľovaní trestov zmierliví, keď už ich Mikulec politizuje. Pevne verím, že nezmyselné tresty už v budúcnosti nebudú musieť udeľovať, no pravdepodobne až po tom, čo sa podarí Matoviča poslať na politický dôchodok.
4.3 23 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.