blog.eReport.sk

Vrátený plán obnovy odhaľuje odborné nedostatky vlády

Európsky parlament vrátil vláde na prepracovanie plán obnovy, ktorý odoslala do Bruselu v druhej polovici decembra. Plánu je vyčítaná nedostatočná konkrétnosť a EP taktiež vyžaduje výraznejšie sústredenie sa na sociálnu oblasť. Už dlhodobo upozorňujem na to, že plán obnovy je aspoň na základe tej časti, ktorú vláda zverejnila vágny a odfláknutý. Je to ako keby ste si urobili domácu úlohu len preto, aby ste nedostali päťku a uspokojíte sa aj so štvorkou.

To bolo rečí o profesionalite, odbornosti a transparentnosti. Nová vláda v skutočnosti v tomto pláne obnovy ukázala svoju pravú tvár. O profesionalite tento plán ani nepočul, s odborníkmi diskutovaný tiež nebol a namiesto toho mám podozrenie, že to bolo skôr inými slovami prepísané programové vyhlásenie vlády a transparentnosť bola naplno podupaná tým, že plán ešte verejnosť ani len nevidela. Jednoducho nebol zverejnený a šancu diskutovať o ňom nedostali ani len poslanci NR SR, teda zástupcovia ľudu. Aby sme sa správne rozumeli, na bode programu to v rámci rokovania vlády síce bolo, no poslanci kompletný dokument nikdy nevideli. Teda aspoň tí opoziční.

Môžeme si ako spoločnosť povedať – nevadí, prepracujeme. Ale to nie je správne, toto je len jedna z rýb v obrovskom jazere chýb tejto vlády. Nemajú skúsenosti s vládnutím, nevedia spolu rokovať na úrovni a ich výstupy sú totálne amatérske. Plán obnovy je len jedným z mnohých príkladov a ak budú pokračovať, o chvíľu neprídeme len o peniaze z plánu obnovy, ale aj o eurofondy v oblasti poľnohospodárstva a sankcionovaní môžeme byť aj za pošliapavaný právny štát.

4.8 12 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.