blog.eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Ten Matovič si naozaj myslí, že ho spoločnosť potrebuje

Pre neho je to zážitok, pozrite sa na neho, ako malé dieťa, ktoré ide točiť ranné Kakao. Keby to bola súčasť diagnózy niekde za múrom psychiatrickej liečebne, bolo by to skôr predmetom ľútosti z mojej strany. No keď dostane reálne neschopný a do seba zahľadený pacient moc od ľudí a snaží sa svoju naivnú predstavu o sebe samom aplikovať v spoločnosti, sme v problémoch.

Potrebujeme vládu, ktorá pracuje

Toto samozrejme nie je nič nové, no Matovičove riešenie koaličnej krízy túto jeho vieru v samého seba povýšilo na ešte vyšší level a znamená to, že tu budeme aj naďalej okrem vážnych spoločenských tém ešte niekoľko týždňov, možno mesiacov a snáď nie rokov riešiť jeho osobnosť a jeho konflikty s ďalšími egotripermi ako Sulík, Kollár, alebo Remišová. Z môjho pohľadu tu nechceme vo vláde ani Matoviča, ani Sulíka a ani Remišovú. K ich odchodu by sa zároveň mohli pridať viacerí ministri, ktorí mali za tento rok vážne zlyhania – napr. Kolíková, Mikulec, Naď, Milanová, Grohling, alebo Korčok.

Prichádzame k záveru, že táto vláda bola (teda aspoň dúfam, že už sa o nej môžeme začať baviť v minulom čase) vážnym omylom ako celok a prestavbu nepotrebuje len ona, ale aj celá spoločnosť. Jednoducho potrebujeme silný reštart a ak by boli voliči racionálni, šancu by už stranám ako sú tie dnešné vládne nedali. Ak sme totižto odkázaní na takýchto lídrov, tak sme na tom veľmi veľmi zle. Ja však verím, že nie sme a vždy je cesta von. Ponuka riešenia, ktorú nám vkladá do rúk premiér prospeje jemu, nie nám ako občanom. Viditeľne hľadá riešenie pre seba a svojich kamarátov, nie pre nás.

Jednoducho nevie zniesť, že by mal prísť o moc a radšej bude riadiť štát zle, ako by ho mal riadiť niekto iný, schopnejší a normálnejší. Na oko je ochotný prepustiť post premiéra, no len za predpokladu, že z neho spravia ministra. To mi pripadá ako: “chcem pozíciu a vy sa tomu všetci prispôsobíte, lebo ja som tu pán”. Niekedy mi to príde, ako keby zaspal niekde v stredoveku a zobudil sa teraz. Jeho spôsoby totižto sú presne také, aké mali vládnuce vrstvy vtedy: aj vtedy sa občania prispôsobovali blahu vladárov a nie naopak.

Riešenie nie je jednoduché, ale musíme k nemu nejako prísť. Matovič musí ísť určite preč aj s celou svojou vládou. Treba však rátať s tým, že koalícia na pôdoryse dnešných koaličných strán dovládne minimálne do ďalších volieb, keďže prezidentka podľa svojich vlastných slov nevymenuje úradnícku vládu. Po páde vlády by teda voľby mali byť zorganizované v najskoršom možnom termíne, lebo potrebujeme vládu, ktorá pracuje. To isté platí aj pre prípad úspešného referenda

4.4 26 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

AKTUÁLNE v politike

RSS Error: https://ereport.sk/politika/rss is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 89, column 411

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.