blog.eReport.sk
Predstavitelia aktuálnej koalície, foto:tasr

Spoločnosť je naivná a takmer nepoučiteľná

Novinári píšu o šťastných koncoch. Prosím?! Nenechajme zo seba robiť idiotov. Čo sa ešte musí stať, aby Slovensko pochopilo, že Igor Matovič nemôže byť vo výkonnej funkcii vyžadujúcej odbornosť a príčetnosť? Zopakujme si to ešte raz: ide o psychiatrického pacienta, ktorý zjavne nedokáže zvládať krízové situácie a už vôbec nie je schopný konštruktívneho dialógu so svojimi kolegami a so zástupcami rôznych záujmových skupín v štáte.

Ide len o to, aby sa Matovič udržal pri moci

Je to človek s chorobnou potrebou neustále proti niekomu bojovať, lebo to je jediná tvár, ktorú dokáže Slovensku ponúknuť. Problémom je, že takáto tvár je vhodná možno tak na marketing mierený na povrchných ľudí, no pre praktickú politiku je absolútne nepoužiteľná. Ak médiá píšu o tom, že vládna kríza má šťastné konce a že sa všetko vyriešilo, tak zas raz prispievajú k naivite ľudí a spoločnosti, možno aj samých seba. Základným problémom pre nás občanov predsa nebolo to, že bolo naštrbené Sulíkove a Matovičove kamarátstvo.

Základným problémom je to, že koaličná vláda pozostáva zo štyroch ľudí, z ktorých pre každého platí minimálne jedna z týchto troch charakteristík – psychopat, egocentrik, neschopák. Pre niektoré individuá dokonca všetky tri. Riešením predsa nemalo byť to, aby Matovič šiel na večeru k Sulíkovi, ale to, aby vláda bola postavená na odbornej báze, schopná vyriešiť krízu, v ktorej sa nachádzame a ktorá ešte bude z ekonomického hľadiska gradovať. Žiadna výmena vlády sa nekoná, nebuďme naivní.

Zmena predstavuje výmenu jedného ministra, teda bývalého ministra práce Krajniaka, ktorý sa síce taktiež prezentoval značnou neschopnosťou koordinovať trh práce v čase krízy, no problém ani zďaleka nebol v jeho osobe. Dokonca nie je vylúčené, že sa vráti aj minister zdravotníctva Krajčí a to aj napriek tomu, že Slovensko zjavne nezvláda pandémiu a veľmi jemne sa zlepšujúce čísla nie sú výsledkom jeho práce, ale zmeny klímy v súvislosti s príchodom nového ročného obdobia, náhody a vakcinácie (a to tiež veľmi pomalej).

Stále platí, že tu máme už skoro 10 000 mŕtvych a to všetko súvisí aj s Krajčího neschopnosťou. Vládni politici totálne nedôstojne poodstupovali, znefunkčnili vládu aj parlament, spolu s nekonaním paláca znehodnotili prezidentský úrad a to všetko v strede vážnej situácie, ktorej riešenie si vyžaduje základnú dôveru ľudí v inštitúcie. Je to totálne neakceptovateľné a ak do toho nezasiahne prezidentka, je to obrovská hanba s fatálnymi dôsledkami. Výmena Matoviča za Hegera je len vrcholom tejto obrovskej pyramídy inštitucionálnych zlyhaní.

Na jednej strane je mimoriadne trápne konanie OĽANO, ktoré chce na čelo rezortu financií dosadiť neodborníka, herca, pokrytca, psychopata a podvodníka. Na strane druhej považujem za ešte trápnejšiu reakciu Sulíka a Remišovej, ktorí v snahe udržať sa pri koryte nazývajú toto konanie za štátnické gesto.

VEĎ TU IDE LEN O TO, ABY SA UDRŽAL MATOVIČ PRI MOCI A ONI TO VŠETCI S NÍM HRAJÚ. Kollárove najtrápnejšie mlčanie je len dôkazom toho, aký “prúser” sa tu deje. Toto je degradácia inštitúcií, ktorá nemá v histórií samostatného Slovenska obdobu a nám zdá sa reálne neostáva nič iné, len ísť do prezidentského paláca so silným mandátom a s požiadavkou referenda.

4.3 12 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

AKTUÁLNE v politike

RSS Error: https://ereport.sk/politika/rss is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 89, column 411

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.