blog.eReport.sk
Boris Kollár, Zuzana Čaputová a Igor Matovič, foto: SITA

Sedem nefunkčných ministerstiev a premiér úplne mimo – Slovensko bez príčetných autorít

Prezidentka bez rešpektu ostatných ústavných činiteľov, predseda parlamentu z horkých 90. rokov, nefunkčný parlament, premiér na liekoch, dve ministerstvá bez ministrov a bez vyhliadky ich vymenovania a ďalších 5 ministrov, ktorí hrozia demisiou – to je krutý obraz moci na Slovensku.

ŠTÁT JE V TOTÁLNOM ROZKLADE A ČÍM DLHŠIE TO POTRVÁ, TÝM DLHŠIE TO POTOM BUDEME LIEČIŤ.

Matovič a jeho štýl politickej práce je hlavným dôvodom tohto stavu, ale je predsa len vhodné začať najvyšším ústavným činiteľom, čo je prezidentka Čaputová. Môže sa tváriť ako autorita, ale realita je momentálne úplne niekde inde. Vláda Smeru prezidentku rešpektovala a to napriek faktu, že Čaputová pochádza z iného politického spektra. Počas vlád Smeru prezidentka nemusela bojovať o svoju autoritu, preto sa zdalo, že je z inštitucionálneho hľadiska možno aj trochu schopná. Opak sa však v tomto volebnom období ukazuje ako pravdivý.

Doteraz prezidentke stačilo pekné oblečenie a úsmev, no dnes sa musí správať štátnicky, v čom jednoznačne zlyháva. Nechá si skákať po hlave, Matovič robí opičky v jej prítomnosti, Sulík si chodí do prezidentského paláca bez kravaty, s rozopnutým sakom a strká si ruky niekde do gatí, Grohling si nasadí opačne okuliare ako keby bol niekde na diskotéke a takto by sme mohli pokračovať ešte dlho. Predovšetkým však je nutné pripomenúť, že títo všetci ľudia ju nerešpektujú.

Namiesto toho, aby prinútila vládu sadnúť si za okrúhly stôl v jej prítomnosti prijíma jedného po druhom a necháva ich ohovárať ostatných. Jej poradcovia sa popri tom prechádzajú s ľuďmi zo zahraničných ambasád a je teda pri tomto všetkom na mieste otázka, či prezidentka je spôsobilá reálne zastávať úlohy najvyššej ústavnej činiteľky. Lebo chodiť na koncerty s frajerom a robiť si na tom pekné “fotečky” nie je reálnou súčasťou tejto práce. Jej schopnosti by sa mohli ukázať teraz, ale ona nie je schopná preukázať ich.

Kapitolou samou o sebe je vláda. Nech si myslíte o predchádzajúcich vládach čokoľvek, žiadna sa takto nezosypala. Prestaňme lietať v oblakoch a povedzme si to na rovinu: vláda nie je schopná pracovať. Uvedomme si, že nemáme ministra zdravotníctva v strede vážnej pandemickej krízy, uvedomme si, že nemáme ministra práce, sociálnych vecí a rodiny v strede vážnej ekonomickej krízy, ktorá berie v kombinácii s amaterizmom tejto vlády ľuďom prácu, sociálne istoty a často aj pevné zázemie.

Do toho všetkého sú pripravení podať demisiu ďalší traja ministri – hospodárstva, školstva a zahraničných vecí. Demisiou sa vyhrážajú ďalšie dve ministerky – Kolíková a Remišová. Výsledok? Vláda s viac-menej nepríčetným premiérom, dve ministerstvá bez lídra, ďalšie tri v podstate s ministrami v demisii a ďalšie dve destabilizované, lebo ich ministerky zvažujú odchod – 7 NEFUNČKNÝCH MINISTERSTIEV A PREMIÉR ÚPLNE MIMO. Kollárov parlament? Čo k tomu dodať?

Aký parlament, taký boss. To pomenovanie mu sedí viac ako predseda parlamentu. Poslanci nie sú na svojich miestach, vládni navrhovatelia zákonov chýbajú, spravodajcovia chýbajú taktiež, parlament si nie je schopní predvolať premiéra a prezidentku nech láskavo vysvetlia, čo sa to tu deje a v celom parlamente pracuje možno tak Smer a ĽSNS. To je reálna situácia. Vládni poslanci sú pri tom namiesto vážneho pohľadu do zrkadla schopní tvrdiť, že “veď nech opozícia pracuje”.

3.7 19 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

AKTUÁLNE v politike

RSS Error: https://ereport.sk/politika/rss is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 91, column 411

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.