blog.eReport.sk

Odtajnená korešpondencia III.

ODTAJNENÁ KOREŠPONDENCIA III.

Drahý Dumitru,

isto si pamätáš naše heslo zo spoločných vysokoškolských internátnych čias v Ploešti: „ V TEPLÁKOCH si prišiel na svet, v TEPLÁKOCH z neho zídeš!“. Preto ti píšem, lebo mi to neschádza z rozumu celý tento rok.

Isto poznáš dôverne situáciu na trhu práce v našom rodnom Rumunsku, a to najmä v našej sociálnej skupine skôr narodených intelektuálov. Na úradoch práce dlhé rady vzdelaných ľudí v TEPLÁKOCH. Preto sme v lete vôbec neváhali, keď prišla správa o tom, že v Nemecku dozrela špargľa, a tá ich Gertrúda sa rozhodla i napriek tejto korone zriadiť letecký most a dopraviť do krajiny patričné množstvo zberačov z našej Krajiny ! Isto si zaregistroval v telke zábery z poľných letísk po celom Sedmohradsku. Tlačenica bez rúšok, bieli aj neprispôsobiví natesno v dave, a v TEPLÁKOCH . Desiatky lietadiel, ako počas blokády Berlína, vzlietli, aby nás dopravili na úrodné lány, ktoré domáci zberači nemohli zberať, lebo jednak sa im nechcelo, a jednak by museli dodržiavať odstupy, nosiť rúška a podobné blbosti, takže by mohli vyberať len každú štvrtú špargľu. A nenosia TEPLÁKY, ako my z Ostbloku.

Ej, bolo že to pekné a lukratívne leto tam na špargľových poliach bývalého spojenca z vojny, proti ktorému sme vtedy ešte stihli zabojovať a oslobodiť aj hlavné mesto Krajinky, kde som sa riadením osudu ocitol. Lenže predtým som ešte absolvoval nepríjemnú epidémiu corony na našom baraku, kde sme ostali dva týždne v karanténe, a domorodci nám hádzali cez ostnatý drôt chlieb s rastlinným maslom. Pozdravovali nás vrelými výkrikmi „Šajs gastarbajtr“.

Jedného dňa sme sa zobudili, a po esbeeskároch ani stopy, vráta dokorán, a v nich naši rodní prevádzači. V TEPLÁKOCH . Že kto má zaujem o robotu na Slovensku, v automobilovom priemysle. Tak sme sa aj s Nikolaem, Dinum a Vioricou prihlásili a nastúpili do dodávky. Po strastiplnej ceste nás napriek uzavretým schengenským hraniciam a druhej vlne Hnusoby vyklopili v priemyselnom areáli na hraniciach s Ukrajinou, kde sme nastúpili na sofistikovanú prácu do nelegálnej fabriky na výrobu neokolkovaných bezpečnostných pásov do Dacií. Netreba zdôrazňovať, že jednotným odevom intelektuálov za výrobným pásom z celej postsovietskej zóny a srbskej Vojvodiny boli TEPLÁKY !

Človek už to bral ako nejaké poznávacie znamenie, biľag, či miestny rodák Biľak, ktorý tu má aj sochu. Asi osvietenec. Ako chceš, milý Dumitru. Na ubytovni ináč je fajn, prípady corony sú riešené diskrétne, v separácii. Postupne sa vytvorili väčšie či menšie skupinky podľa farby odevov. Zvykli sme si a znášame údel statočne. Domáci nám nenosia nič, lebo nič nemajú, iba pálenku z repy a bobaľky.

Ale žijú ešte medzi nami anjeli, ktorým osud stigmatizovaných skupín nie je ľahostajný. Minule pozeráme načierno správy z parlamentu a tam poslankyňa, ktorá nás podporila, a zo solidarity sa obliekla ako my ! Hrubokrký poslanec jej ešte nenápadne nalepil na chrbát lístok s nápisom „ ŽE SUI BURDA“, ale našťastie jej to niekto dal dole.

Nuž aj takí sú tu jednotliví ľudia, milý Dumitru. Prajní a solidárni. Bojíme sa len, čo budeme robiť, až skončí celonárodná zbierka TEPLÁKOV, ktorá na našu podporu vyhlásila pani poslankyňa, jedna z dvoch členiek vládnej strany. Čo s tým budeme robiť ? Preto píšem, že či by sme nevybavili humanitárny koridor a všetky tie handry nedarovali našej alma mater univerzite v Ploešti. Možno vedci v preddôchodkovom veku ich pri ďalších čistkách ocenia, a budú mať v čom nastúpiť na brigády v spriatelenom kapitalistickom zahraničí.

Porozmýšľaj, Dumitru. Máš dva tituly, robíš tam údržbára, prihovor sa u mladých, a daj vedieť.

Tvoj bývalý spolubývajúci

Radu Dulesku

dozorca, Linka IV.- Úchyty Horné / Ľavá strana

predseda občianskeho združenia

„Aj Tepláky sú len človek“

4.2 5 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Martin Sarvaš

Martin Sarvaš

Martin Sarvaš autor piesňových, väčšinou rockových textov, ako aj textov muzikálov a spevohier . Manažér skupiny Tublatanka v jej najplodnejšom období 1982 -1992. Autor a moderátor viacerých cyklických rozhlasových a televíznych relácií . Zakladajúci člen a predseda Rady Slovenskej hudobnej asociácie,. Zakladajúci člen, neskôr výkonný tajomník a predseda Rady Zväzu autorov a interprétov. Pôsobil na viacerých manažérskych postoch v oblasti médií...

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.