blog.eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Mala by sa otvoriť vážna diskusia o nadmernom nosení respirátorov

Rúška by ľudia nemali nosiť v exteriéri, v reláciách a počas aktivít, pri ktorých človek pociťuje napätie a menia sa mu ukazovatele ako tep, rýchlosť dýchania a podobne, hlavne ak sa v miestnosti nachádza málo ľudí. Ak vláda verí testom, ktoré aplikuje na ľuďoch, potom v reláciách nemusí mať rúško nikto – príkladom išli R. Fico a P. Bielik v relácii Téma dňa minulý týždeň.

Zamyslime sa, či nie sú pravidlá o respirátoroch za hranou

V kontexte víkendového kolapsu pána Dolinského by sa mal prestať psychický nátlak na ľudí, napr. v podobe neustáleho spomínania fotenia sa bez rúšok 17. novembra, alebo poukazovania na plexisklo R. Fica. Súčasná situácia nevznikla preto, lebo bol niekto 17. novembra protestovať, alebo preto, lebo R. Fico nenosí do relácie taký respirátor, aký mu chce vládna moc nanútiť. Táto situácia je tu preto, lebo nám vládnu amatéri. Keď sa práve Denníkom N, Markízam, Jojkám a podobným chutným subjektívnym médiám zvýšil tep, tak nech si v kľude sadnú a prečítajú si to, čo tu píšem s porozumením, nie tak, ako zvyknú – teda nepripúšťajúc iný názor. Rúško vás môže ochrániť v interiéri, napr. v obchode.

Rovnako tak nie som antivaxer, ani nepopieram existenciu koronavírusu, ale niekedy treba jednoducho diskutovať nad spornými vecami – no a rúška, vakcíny, ale aj samotná korona a jej prezentovanie v médiách jednoznačne rozdeľujú spoločnosť. Tiež patrím do skupiny ľudí, ktorým sa pod respirátorom dýcha ťažko a má to svoje osobné dôvody. V obchode ma už tiež pár krát zľahka “potočilo”. Respirátor ma na druhej strane už prinajmenšom dvakrát zachránil pri kontakte s pozitívnou osobou. Čiže v žiadnom prípade tu nejdem hovoriť, že respirátor v určitých situáciách nemá svoj zmysel, no všetko má svoje hranice.

Nevidím dôvod na to, aby sa ma policajti vypytovali, že kde mám rúško, keď sa prechádzam po parku a najbližšia osoba, okrem policajta, ktorý sa ku mne priblížil cielene a dobrovoľne je vzdialená minimálne nejakých 10 metrov. Pozrime sa do zahraničia, kde väčšinou boj proti covidu prebieha úspešnejšie a to aj napriek tomu, že ľudia chodia po vonku bez rúšok. Nemám problém nakúpiť si s respirátorom, ale bol by som rád, keby si ho môžem dať dole, keď vyjdem von. Rovnako tak by som si ho rád dal dole v spoločnosti, v ktorej sú len zaočkovaní alebo otestovaní ľudia.

Po skúsenosti z TA3 z tohto víkendu by sme sa mali zamyslieť nad tým, či nie sú pravidlá týkajúce sa rúšok a respirátorov za hranou. Určite sú. Je mi jasné, že respirátory/rúška sú popri antigénových testoch ďalším Matovičovým fetišom, no naše zdravie nám musí byť prednejšie ako jeho ego v strede vesmíru.

4.7 21 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

AKTUÁLNE v politike

RSS Error: https://ereport.sk/politika/rss is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 89, column 411

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.