blog.eReport.sk

Krajčí chce, aby sme si od neho pýtali povolenie na opustenie domova

Ďalší príspevok do hitparády najväčších hlúpostí, ktoré zazneli z úst vládnych predstaviteľov. Minister zdravotníctva Krajčí naznačil, akým spôsobom plánujú sprísniť lockdown. Ľudia si vraj pre opustenie svojho bydliska budú musieť zaslať SMSku s dôvodom, pre ktorý chcú ísť von a naspäť im príde SMSka s časom, na ktorý majú povolenie opustiť domácnosť. Toto mi už vážne príde ako zlý vtip.

Oni sa čudujú, že sú porovnávaní s totalitnými vládami? Najprv sa tu vyhrážali vojnovým stavom (úplne nezmyselne) a vojskom, neskôr dali právo skúmať naše osobné údaje (napr. o pohybe) ľuďom, ktorí nemajú bezpečnostnú previerku, potom nám tu začali rozdávať nejaké certifikáty, bez ktorých sa ani nepohneme a ktoré sú naviac udeľované na základe testovania nekvalitnými a pochybnými testami od malej trnavskej firmy napojenej na Matoviča, Sulíka a Kollára a teraz prišiel Krajčí s nápadom, že si budeme od vlády pýtať povolenie opustiť domov napr. kvôli prechádzke, alebo kvôli nákupu a dostaneme na to vymedzený čas. Vláda absolútne nemá právo pýtať si dáta o presnom pohybe ľudí, to je prvá vec. Potom sa zamýšľam nad tým, že každý má napríklad svoje tempo nakupovania, rôzne zdravotné problémy, ktoré obmedzujú pohyb, alebo rôzny typ dopravy (pešo, MHD, auto a podobne) s rôznou časovou náročnosťou.

Toto je naozaj absolútny nezmysel. Po každom divadle s plošným testovaním sľubujú, že to určite zaberie a že budeme môcť uvoľňovať opatrenia. Namiesto normálneho tvrdého lockdownu s home-officom pre každého, u koho je to čo i len trochu možné vymýšľajú rôzne nezmyselné výnimky. Tvrdé obmedzenia by stačili možno na tri týždne, alebo mesiac a nemuseli by sme sa tu trápiť prakticky už od septembra.

Ekonomika neskutočne trpí, zdravotný stav ľudí sa pre nedostatok pohybu, sociálneho kontaktu a pre zlé nastavenie boja s koronakrízou zhoršuje. Školy sú zatvorené a postupne si vychovávame stratené generácie. Ľudia prichádzajú o prácu, začínajú na nich tlačiť banky, niektorí nemajú na účty a odpájajú ich od elektriny. Pre Matoviča a spol. sú však aj naďalej prvoradé preferencie a politický marketing. Vizitkou je to, že koniec vlády chce drvivá väčšina obyvateľstva a podpora najväčšej vládnej strany je oproti voľbám nižšia až o 60 %. Tento rok bezpodmienečne musí vláda skončiť, v opačnom prípade budú škody niekoľkonásobne vyššie ako by museli byť v prípade normálnej a schopnej vlády.

4.9 16 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.