blog.eReport.sk
Igor Matovič a Eduard Heger, foto:tasr

10 Dôvodov, pre ktoré už pravicovo-liberálna scéna stratila právo hovoriť o slušnosti, čistote, transparencii a protikorupčnosti

Vláde už v snahe obhájiť svoju existenciu neostalo nič iné, len znovu naštartovať rétoriku “lebo Fico”. Opäť hovoria, že boj proti korupcii bez nich fungovať nemôže a opäť hovoria o tom, že zabezpečujú transparentnosť a slušnosť. Tu je pár faktov, ktoré im ničia celú túto argumentáciu a tým pádom neexistuje hocijaký dôvod na existenciu tejto koalície.

Pravicovo-liberálna scéna nepozná transparentnosť, protikorupčnosť, slušnosť a čistotu

1. I. Matovič bol najhorším premiérom v histórii SR a vzhľadom na to, že končil s nedôverou 84 % ľudí, bolo by slušné požiadať o mandát opäť v parlamentných voľbách. Nestalo sa, lebo moc je pre vladárov viac.

2. Minister financií tejto vlády – teda I. Matovič, sa preukázateľne dopustil daňového podvodu a použil mafiánsku praktiku v podobe tzv. “bieleho koňa” Vandáka. Zároveň podvádzal aj pri získaní svojho vysokoškolského titulu. Ministrom financií sa nemal stať z morálneho ani z odborného hľadiska. Lepšie na tom nie sú ani predseda parlamentu Boris Kollár a minister školstva Branislav Grohling, ktorí sa tiež so záverečnými prácami veľmi netrápilo a cestu za titulom si okopírovali.

3. Nákup antigénových testov bol učebnicovým príkladom klientelizmu a korupcie. Vláda poslala desiatky miliónov eur, ktorá má blízko k trom zo štyroch koaličných partnerov – k Matovičovi, Sulíkovi a Kollárovi. Kvôli týmto nákupom, resp. kvôli tomuto kšeftu sa musíme testovať dodnes a to aj napriek tomu, že odborníci s takýmto testovaním nesúhlasia a celé to preukázateľne zhoršovalo situáciu, čo má za následok tisíce obetí.

4. Advokát Miškovič si taktiež prišiel na svoje, keď svoje služby poskytoval v rovnakom čase takmer všetkým rezortom a úradom, ktoré má v gescii OĽANO. Zmluvy s ním boli zrušené až po naliehaní opozície, no OĽANO s Miškovičom aj tak našli iné cesty, vďaka ktorým mu naďalej tiekli naše peniaze.

5. Smrť generála Lučanského a mučenie Jankovskej sú dôkazmi toho, že väznice a orgány činné v trestnom konaní majú zjavne iné záujmy ako spravodlivosť. Okolo oboch prípadov existuje množstvo nejasností, ktoré vytvárajú podozrenie, že sa k ním pristupovalo ako k politickým väzňom. Ministerka spravodlivosti Kolíková, ktorá už dávno nemala byť ministerkou sa naviac k obom prípadom vyjadruje veľmi arogantne a je vidieť, že v niečom určite klame. Naviac nemôžeme zabudnúť na ďalšie pokusy o samovraždu a na smrť väzňa na covid, pri čom ministerka klamala, že v trenčianskom kraji vtedy neboli k dispozícii pľúcne ventilácie. Boli.

6. Naď sa na rezorte obrany rozhodol, že stred pandemickej a ekonomickej krízy je správnym časom na obrovské vojenské nákupy, ktorými sa naviac arogantne chváli na tlačovkách. Netreba zabudnúť ani na to, ako protiústavne zapojil armádu do celoplošného testovania.

7. Zatknutie šéfa SIS V. Pčolinského vážne poškodilo meno Slovenskej informačnej služby v zahraničí, čo vytvára mnoho vážnych bezpečnostných a obranných rizík pre obyvateľstvo. Pčolinského zatknutie naviac zdá sa vystresovalo aj bývalého ministra práce Krajniaka, ktorý takmer ihneď po tejto udalosti odstúpil. Pčolinského nominácia na čelo SIS bola naviac čistým rodinkárstvom, lebo jeho brat je poslanec a vysokopostavený člen Sme rodina.

8. Práca orgánov činných v trestnom konaní pôsobí ako jeden veľký klam. Doteraz veľa ľudí na Slovensku verí, že tieto orgány majú rozviazané ruky. Keď sa však pozrieme na ich jednotlivé kroky a na jednotlivé opatrenia vlády, je nad slnko jasné, že nemajú rozviazané ruky. Práve naopak, boli ešte viac spolitizované. Sledujme pozorne aj naďalej napr. päťlístok Matovič, Lipšic, Repa, Šúrek a Kliment. Nezabúdajme na to, ako sa prokurátori Repa a Šúrek vyhrážali žene vyšetrovateľa NAKA Kučerku, že jej muž bude “srať krv ako Lajo Makó”, ak niečo nenažaluje niečo na svojich kolegov, aby to ich politickí šéfovia mohli použiť proti opozícii.

9. Lipšic a jeho nominácia na špeciálneho prokurátora je podobne obrovským inštitucionálnym zlyhaním ako nominácia Matoviča na ministra financií. Politické pozadie, kamaráti v politických kruhoch, účasť jeho strany vo vládnej koalícii, dokonca aj v názve najväčšej vládnej strany, výkon trestu, konflikty záujmov a mnoho ďalších vecí diskvalifikovalo Lipšica z takejto kandidatúry. Špeciálnym prokurátorom ho táto koalícia urobila aj tak a jeho kamarát Krajniak mu dokonca pomohol obísť pravidlá týkajúce sa bezpečnostnej previerky.

10. Vianočné odmeny na ministerstvách, hlavne na Hegerovom. Ministerstvá sa nám pred Vianocami akosi rozšúpli. Zatiaľ čo ľudia prichádzajú o bývanie, peniaze, zamestnanie a živobytie, ministri tejto koalície rozdeľovali na ministerstvách veľké prachy pre svojich verných a pre svoje milenky. Rekordérom je Heger, ktorý neváhal udeliť vianočnú odmenu kľudne aj vo výške 23 tisíc eur. Viac vo videu Erik Kaliňák (https://www.youtube.com/watch?v=PMkZtf9mzEE).

Toto všetko sú len tie najvážnejšie dôvody, pre ktoré prezidentka nemala vymenovať novú vládu. Bolo by štátnické dať priestor ľuďom vyjadriť svoj názor, nie vymenovať podvodníka a blázna za ministra financií. Pokračujeme v zbere podpisov. Ukážme silu a pošlime ich na politický dôchodok! Zobraziť menej

4.7 19 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Autor blogu

Robert Bestro

Som politický stratég so zameraním na bezpečnostnú, hospodársku a športovú politiku. Vyštudoval som bezpečnostné a strategické štúdie, hospodársku politiku a medzinárodné vzťahy na MU v Brne. Za sebou mám skúsenosti s prácou v treťom sektore ako predseda MSD, ktorým som dodnes, ďalej na Úrade podpredsedu vlády a v NR SR so zameraním na obrannú a bezpečnostnú politiku. V súčasnosti pracujem ako politický stratég pre ľavicové subjekty.

AKTUÁLNE v politike

RSS Error: https://ereport.sk/politika/rss is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 89, column 411

Archív blogov

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.